Máte tú moc!

Čo keby som vám povedala, že máte tú moc vybrať si život, ktorý budete viesť?

Nie ste totiž produktom toho, čo sa stalo vo vašej minulosti, ani toho, čo sa môže diať práve teraz. Bez ohľadu na to, ako vyzerá prítomný okamih, máte na výber.

Teraz nehovorím, že to bude ľahké a určite to nemusí byť vždy príjemné, ale vždy je to možné. Nedovoľte, aby vás hocijaká situácia alebo hocikto prinútil myslieť si opak. Aj keď sa vám v živote stane veľa neočakávaných vecí, neznamená to, že nedokážete navigovať vaše životné skúsenosti.

Budete sa musieť stať niekým, kým ste si možno nikdy nemysleli, že by ste mali byť. Možno budete nútení podniknúť kroky, ktoré by vás predtým ani nenapadlo urobiť, alebo ísť na miesta, ktoré ste nikdy ani neuvažovali navštíviť, či vytiahnuť zo seba veci, ktoré ste ani netušili, že v sebe máte.

Ale pravdou je, že svoj osud si môžete navrhnúť vy. Ste autorom svojej autobiografie a svojho životného príbehu. Hoci nemôžete ovplyvniť každý jeden detail, nič to nemení na skutočnosti, že váš príbeh nemôže napísať nikto iný okrem vás.

Posaďte sa na miesto vodiča

Nenechajte nikoho iného rozhodovať o vašej budúcnosti!

Často sa stretávam s ľuďmi, ktorí neveria, že si naozaj môžu uskutočniť svoje sny. Pozorujú životy iných cez sociálne siete a trápia sa otázkou: „Čo musím urobiť, aby som to mal aj ja?“.

Pravdou je, že to, čo vidíte, je len veľmi malá časť celého obrazu. Ľudia nezverejňujú svoje každodenné problémy a nevystatujú sa svojou tvrdou prácou. Uverejňujú len hotový produkt, ktorý sa vám môže javiť celý lesklý a dokonalý.

Má viac zmysel pýtať sa: „Čo museli urobiť pre to, aby sa dostali tam, kde sú teraz? Koľko hodín tomu obetovali? Koľkokrát zlyhali?“ Verte mi, nič sa nedeje náhodou, bez určitej príčiny.

máte tú moc

So správnym myslením, vierou v seba a tvrdou prácou dokážete všetko, čo si zaumienite.

Človek musí byť presvedčený o tom, čo chce v živote robiť. Vyberte si žiť svoje presvedčenie pred pohodlím. To je ten rozhodujúci faktor, ktorý zmení celú hru. To je to, čo odlišuje ľudí, ktorí žijú svoj život snov, od tých, ktorí vedia, že si zaslúžia lepší život, no nie sú odhodlaní žiť podľa svojho presvedčenia.

To, čo vidím, že drží väčšinu ľudí v úzadí, namiesto toho, aby si plnili svoje sny, nie je nedostatok ich vedomostí, peňazí či príležitostí. Je to ich ZMÝŠĽANIE.

Viem, čomu čelíte, pretože som tomu čelila aj ja. Roky som cítila, že žijem neúplnú verziu samej seba.

Hoci som bola asertívna, láskavá a cieľavedomá žena, v skutočnosti som bola sama sebou len na 15%. Nežila som naplno, skôr som prežívala. Vnímala som, že sa mi darí lepšie ako mnohým iným okolo mňa, no v realite som sa uspokojovala s málom, a to mi bránilo v tom, aby som sa v živote snažila viac.

Ale vy to môžete robiť lepšie!

Buďte svojím najväčším fanúšikom. Niekedy môžete byť jediný na tribúne, ktorý vám fandí, a to je v poriadku. Musíte byť ochotný pochopiť, že aj keď vás zrazia k zemi, ak sa môžete pozrieť hore, môžete tiež vstať. Ak viete chodiť, môžete svoju chôdzu premeniť na beh. Máte tú moc!

Venujte si čas

Pozerajte sa denne do zrkadla a pripomínajte si, kto ste, a kým sa stávate. Potľapkajte sa po pleci za to, kým ste boli. A potom si pripomeňte, že hojnosť, šťastie, radosť a zmysluplný život je vaše vrodené právo.

Môžete byť šťastný vo svojom zdraví, vo svojom bohatstve, vo svojich financiách, vo svojich vzťahoch i vo svojej spiritualite.

Takže dnes by som vás rada pozvala, aby ste vstali a zavolali svoje budúce ja do prítomnosti. Postavte sa a vyžadujte od seba, aby ste sa premenili na ďalšiu najlepšiu verziu seba samého. Nerobte to voliteľné, ale radšej to od seba doslova vyžadujte.

Rada by som sa teraz s vami podelila aspoň o pár afirmácií, ktoré zmenili moje plazenie na chôdzu a chôdzu na beh. Musela som to všetko deklarovať sama sebe, aj keď môj život tak vôbec nevyzeral; aj keď sa môj život nezhodoval s mojimi výrokmi.

Musela som pokračovať v odvážnych vyhláseniach, až kým sa v mojom živote neprejavilo to, kým som vo svojom vnútri vedela, že som. Takže, prosím, hovorte si tieto slová každý deň. Hovorte si ich, kým im neuveríte:

 • Som úspešný podnikateľ / Som úspešná podnikateľka.
 • Môj biznis prosperuje.
 • Žijem v hojnosti.
 • Som odvážna, bystrá osobnosť a vlastním svoje svetlo.
 • Ďakujem, že peniaze ku mne prichádzajú z mnohých zdrojov.
 • Som úžasný človek.
 • Žijem, aby som ako človek rástol a rozvíjal sa.
 • Moje sny sa napĺňajú.
 • Môj život je jedno majstrovské dielo.
 • Pripravte sa, prichádzam!

Ak chcete, vytlačte si tieto vyhlásenia a položte si ich na miesto, kde vám budú často na očiach.

Voľakedy som mala kópie takýchto afirmácii po celom dome. Na zrkadle v kúpeľni, na chladničke, na nočnom stolíku, či v aute.

Keď sa vám do vášho myslenia vkráda strach či pochybnosti, keď vám život sťažujú odporcovia a neprajníci vám hádžu polená pod nohy, keď sú pochybnosti hlasnejšie ako príležitosti, vtedy venujte svoju pozornosť týmto vyhláseniam.

Prečítajte si ich a povedzte: „Ach, zabudol som, kto som. Dovoľte mi pripomenúť si to!“ Povedzte si tieto slová a potom pokračujte.

Toto je zóna bez posudzovania, preto sa tu nebojte uviesť všetky svoje zvedavé otázky a obavy, ktoré máte. Toto je miesto, kam prídete a kam môžete priniesť všetku svoju genialitu. Budete len ľúbený, lebo tá osoba, ktorou sa stávate je úžasná.

Preto mi pokojne zanechajte komentár nižšie a dajte mi vedieť, ktorá z týchto afirmácií vás skutočne rozpálila? Alebo čo ste si potrebovali pripomenúť či počuť?

Pamätajte, že toto je dialóg, nie monológ. Sme tu, aby sme sa spolu posúvali vpred.

S láskou

Julie

MSc. Juliana 'Julie' Kerestešová je vyhľadávaná coachka, podnikateľka, investorka a generálna riaditeľka Ocean Coaching s.r.o., zaoberajúca sa výskumom v oblasti neurovedy a mozgovej plasticity. Julie prostredníctvom jej najnovšieho kurzu Oceán Hojnosti pomáha ľuďom na Slovensku a v Českej republike dosiahnuť finančnú nezávislosť a inšpiruje ich k tomu, aby sa stali tou najlepšou verziou seba samých. Viac o Julie sa dozviete tu >> . Pochopte svoju myseľ a  objavte 4 praktické techniky na odstránenie vnútorných finančných blokov a prekonávanie strachu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Podmienky ochrany súkromia

 • Ako odstránim vnútorné bloky a prekonám strach? Začnite E-BOOKOM ZDARMA:

 • E-book: Voda, čo ma drží finančne nad vodou

  4 základné techniky, ktorými odstránite svoje vnútorné finančné bloky a prekonáte svoj strach

 • NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • KATEGÓRIE
 • Stretneme sa na FB: