Investujte s rozumom: 9 zdrojov, ktoré by si mal každý investor pridať do záložiek

Poznáte ten pocit, keď ste ešte boli na vysokej škole a mali ste finančný deficit? Aj ja som sa ocitla v podobnej situácii a tak som zacítila silnú túžbu investovať! Tých zdrojov, ako tak urobiť, je však v dnešnej dobe naozaj veľa a ja som nevedela na koho sa obrátiť, či čo použiť… 

Našťastie som vďaka mojim mentorom počas jedného podujatia vyhrala lístky na moju prvú investičnú konferenciu za veľkou mlákou v Atlante, Georgia, kde som sa naučila základy investovania s rozumom, o ktoré by som sa dnes s vami rada podelila.

Sú to zdroje, ktoré mi dopomohli k 48% ročnej návratnosti, na ktorú môžem byť právom hrdá, ktorú by sa mi nepodarilo získať bez študovania valídnych zdrojov.

Jednou z najlepších vecí na živote v digitálnom svete je fakt, že takmer každý z nás má neustále k dispozícii neobmedzený zdroj informácií. Internet umožnil ľuďom, ako ste vy a ja, naučiť sa všetko, čo je potrebné vedieť o investovaní z pohodlia vlastnej gaučovky.

Online priestor je, samozrejme, divokým miestom, a ak chcete získať tie najlepšie informácie, musíte ísť na tie správne stránky a tiež stránky, ktoré s vami rezonujú.

Pripravila som pre vás zoznam 9 stránok, ktoré si v súvislosti s investovaním každodenne pozerám. Ak hľadáte skvelé weby, ktoré vám môžu pomôcť stať sa lepším investorom, vrelo vám tieto stránky odporúčam.

1. The Wall Street Journal

Už desaťročia sa investori obracajú na Wall Street Journal, kde hľadajú najnovšie správy o investovaní. Rada si prezerám ich prednú stránku, pretože mi poskytuje dôležitý pohľad na hlavné veci vo financiách doslova z vtáčej perspektívy.

2. Prečítajte si 10K a 10Q dokumenty v sekcii pre investorov na webe verejných spoločností

Všetky verejné spoločnosti sú povinné predkladať SEC dokumenty (Tzn. dokumenty a formuláre, ktoré musia spoločnosti predkladať Americkej komisii pre cenné papiere a burzy = the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), aby splnili požiadavky rôznych federálnych zákonov o cenných papieroch.) a všetky ich nájdete dostupné online.

Správy 10Q a 10K sú pokladnice informácií a ak sa chcete dozvedieť viac o konkrétnej spoločnosti, tieto dokumenty sú tým správnym miestom.

Predtým, ako vôbec začnem uvažovať o investícii do spoločnosti, vždy si tieto informácie prečítam, aj keď 10K a 10Q majú tendenciu byť trochu nudné a sú plné suchých informácií. Keď mám niekedy problém zaspať, prečítanie si niekoľkých odsekov z týchto dokumentov mi vždy pomôže. 😊

3. Internetový vyhľadávač Google

Google je hviezda, pokiaľ ide o investovanie a to z jednoduchého dôvodu. Ak je na vašom zozname spoločnosť, o ktorej chcete byť informovaný, vyhľadajte názov spoločnosti na Googli a prečítajte si o nej všetko, čo nájdete, dobré aj zlé.

Ak uvažujete o investícii do spoločnosti, googlite si o nej čo najviac. Zistite, čo o nej ľudia hovoria a čo si o nej myslia.

Googlu nič neunikne a to je pre vás IDEÁLNE.

4. Yahoo Finance

Yahoo Finance publikuje veľké množstvo novinových článkov, čo je však dôležitejšie, obsahuje množstvo historických údajov o takmer všetkých verejne obchodovateľných spoločnostiach.

Z tohto dôvodu môžete ľahko nájsť údaje, ktoré potrebujete, aby ste mohli urobiť správne investičné výpočty.

5. Barrons

Ak chcete byť informovaný o najnovších správach a aktuálnych udalostiach týkajúcich sa akciového trhu, Barrons je webová stránka, ktorú sa oplatí navštíviť.

Táto stránka totiž každý deň publikuje desiatky aktuálnych a informatívnych článkov pokrývajúcich širokú škálu spoločností a aktuálnych udalostí. Je to podobný zdroj ako spomínaný Wall Street Journal.

6. Finančné správy (v sekcii pre investorov na webe verejných spoločností)

Finančné správy sú podobné dokumenty ako 10K a 10Q z toho hľadiska, že všetky verejné spoločnosti ich musia zverejňovať každý štvrťrok.

7. GuruFocus

GuruFocus je úžasným webom, ktorý môžete využívať v prípadoch, keď sa chcete zorientovať v tom, čo kupujú iní investori. Môžete sa tak inšpirovať a robiť informovanejšie rozhodnutia.

8. The New York Times

Akciový trh ovplyvňuje veľa vecí – od politiky cez zahraničné záležitosti až po aktuálne udalosti – a pre investorov je nevyhnutné, aby mali o týchto veciach prehľad. Ten môžete získať práve na portáli The New York Times.

Tieto zdroje sú efektívne a dostupné na meranie investičného potenciálu spoločnosti a aj ja ich používam každý deň. Prečítajte si čo najviac o spoločnostiach, na ktoré si robíte zálusk. Uistite sa, že rozumiete spoločnostiam, do ktorých investujete.

Ak je spoločnosť príliš komplikovaná na pochopenie, vložte ju do krabice s príliš tvrdým obalom. 😊 Čím viac budete čítať, tým pohodlnejšie budete investovať. Nehovoriac o tom, že čítanie udržiava vašu myseľ v strehu.

Warren Buffett prečíta 500 strán denne a má viac ako 90 rokov! Jeho myseľ je ostrá ako žihadlo. Čím viac budete čítať, tým lepším investorom budete.

9. Ocean Coaching

To ale nie je všetko! Môžete mať všetky informácie sveta, ale keď nezvládate svoje myšlienky a emócie, v krízových situáciách môžete veľmi ľahko upadnúť do paniky a skončiť v bankrote.

Aj preto vznikol Ocean Coaching a spolu s ním aj program Oceán Hojnosti. Chcete začať finančne napredovať, ale neviete kde začať?

Ak kurz správneho mindsetu, finančnej gramotnosti, základov investovania a mnoho ďalšieho znie ako niečo, z čoho by ste mohli mať úžitok, pozývam vás, aby ste si pozreli môj bezplatný tréning „Dobré ráno život!“. Je pre vás úplne ZADARMO, lebo verím, že každý si zaslúži žiť vo finančnej i časovej SLOBODE! Áno, aj vy!

Chcete získať ešte viac hodnotných informácii? Preskúmajte náš blog a naše aktuálne produkty a služby, vypočujte si náš podcast, stiahnite si meditáciu ZDARMA, či prečítajte si môj bezplatný e-book – to všetko som pre vás vytvorila, aby som vám ešte viac pomohla dosiahnuť vaše finančné ciele.

Môj blog prosím berte ako dialóg, nie monológ. Zaujímalo by ma, aké zdroje na získanie investičných informácii používate vy? Teším sa na vaše postrehy.

S láskou,
Julie

MSc. Juliana 'Julie' Kerestešová je vyhľadávaná coachka, podnikateľka, investorka a generálna riaditeľka Ocean Coaching s.r.o., zaoberajúca sa výskumom v oblasti neurovedy a mozgovej plasticity. Julie prostredníctvom jej najnovšieho kurzu Oceán Hojnosti pomáha ľuďom na Slovensku a v Českej republike dosiahnuť finančnú nezávislosť a inšpiruje ich k tomu, aby sa stali tou najlepšou verziou seba samých. Viac o Julie sa dozviete tu >> . Pochopte svoju myseľ a  objavte 4 praktické techniky na odstránenie vnútorných finančných blokov a prekonávanie strachu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Podmienky ochrany súkromia