7 kníh na prečítanie v roku 2023, ak chcete byť bohatý

Väčšina úspešných ľudí venuje čítaniu aspoň 30 minút denne. Ak to funguje pre nich, môže to fungovať aj pre vás. V tomto článku si predstavíme sedem užitočných publikácii súvisiacich s peniazmi a osobným rozvojom, ktoré vám môžu pomôcť zbohatnúť v roku 2023.

Ak chcete produktívne začať nový rok, zrelaxujte sa vo svojom kresle a otvorte si jednu z týchto kultových kníh všetkých čias:

1. „Mysli a zbohatni“ od Napoleona Hilla

Americký novinár Napoleon Hill pred vydaním tohto bestselleru z roku 1937 skúmal viac ako 500 milionárov, vrátane Andrewa Carnegieho, Henryho Forda a Charlesa M. Schwaba.

Klasika o osobných financiách vám pomôže pochopiť, že ovládnutie peňazí má toho oveľa viac spoločného s myslením a prekonávaním psychologických bariér ako čokoľvek iné a naučí vás, ako začať premýšľať o svojej ceste k úspechu.

2. „Obchodné dobrodružstvá“ od Johna Brooksa

Bohatí ľudia majú tendenciu veriť, že začať podnikať je najrýchlejší spôsob, ako zarobiť peniaze. Toto čítanie, ktoré podporili miliardári ako Bill Gates a Warren Buffett, vás naučí, ako na to.

Nenechajte sa odradiť dátumom vydania z roku 1969. Aj keď sa v obchodnom svete od 60. rokov toho veľa zmenilo, základy budovania silného podnikania sa nezmenili, poznamenáva Gates v recenzii a dodáva: „Brooksove hlbšie poznatky o podnikaní sú dnes rovnako dôležité ako vtedy.

3. „Vaše peniaze alebo váš život“ od Vicki Robin, Joea Dominguez a Monique Tilford

Milionár Grant Sabatier prečítal viac ako 360 kníh o financiách a potvrdzuje, že najlepšia kniha o peniazoch a bodka, bola presne táto! Nie je jediným milionárom, ktorý ju odporúča prečítať. Chris Reining, ktorý vo veku 35 rokov prekročil hranicu jedného milióna dolárov, to nazýva „knihou, ktorá mi zmenila život“.

Kniha vnucuje myšlienku, aby ste svoj čas vymenili za peniaze. Burcuje vás k tomu, aby ste začali premýšľať o tom, koľko hodín vášho života vám trvalo našetriť si peniaze a tak si začnete klásť otázku typu: „Koľko zo svojho života som za to vymenil?“ A: „Stojí to za to?“

4. „Neotrasiteľný“ od Tonyho Robbinsa

Robbins, ktorý absolvoval rozhovory s niektorými z najväčších svetových finančných mysliteľov, ponúka podrobnú príručku o tom, ako zmeniť svoj finančný život a zvýšiť svoje bohatstvo.

Najpredávanejší autor New York Times vás naučí, že nemusíte predpovedať budúcnosť, aby ste vyhrali investičnú hru. Ale ak sa zameriate na to, čo môžete ovládať, môžete byť pánom svojho investičného osudu.

5. „Malá kniha investovania zdravého rozumu“ od Johna C. Bogleho

Jedným z najefektívnejších spôsobov budovania bohatstva je rozumné investovanie. Bogle, zakladateľ Vanguard Group a tvorca prvého indexového fondu na svete, podrobne popisuje najjednoduchšiu a najefektívnejšiu stratégiu: nízkonákladové indexové fondy.

Warren Buffett tiež hovorí, že každý investor, veľký aj malý, by si mal kúpiť kópiu tejto knihy.

6. „Inteligentný investor“ od Benjamina Grahama

Buffettove slová sú tou najlepšou recenziou pre túto knihu. V predslove k štvrtému vydaniu knihy „Inteligentný investor“ Buffett píše: „Prvé vydanie tejto knihy som čítal začiatkom roku 1950, keď som mal devätnásť rokov. Vtedy som si myslel, že je to tá najlepšia kniha o investovaní, aká bola kedy napísaná, pretože opisuje presný rámec pre proces investovania. Stále si myslím, že ňou je. Poukazuje na to, že zdravé investície si vyžadujú tie správne rozhodnutia.“

7. „Základné pravidlá Warrena Buffetta: Slová múdrosti z listov o partnerstve najväčšieho svetového investora“ od Jeremyho C. Millera

Finančný poradca Jeremy C. Miller opisuje najdôležitejšie z Buffettových „základných pravidiel“ investovania z listov, ktoré Buffett napísal svojim partnerom v rokoch 1956 až 1970. Buffett uviedol: „Ak vás fascinuje investičná teória i prax, táto kniha sa vám bude páčiť.“

Nepotrebujete rozpočet, nepotrebujete zarábať veľa peňazí a dokonca nepotrebujete ani vôľu na nahromadenie majetku. Tieto knihy odhaľujú základné veci, ktoré potrebujete vedieť pre budovanie svojho bohatstva.

Akú inšpiratívnu knihu ste si prečítali vy, aby ste napredovali?

Ocean Coaching je vaša komunita, váš kmeň a vďaka vašim komentárom viem, ako sa cítite a čo prežívate. Tak len prosím neváhajte čítať toľko, koľko len vládzete a neváhajte nám napísať o všetkom, čo ste sa naučili. 🙂 

Ďakujeme a tešíme sa na vaše skúsenosti.

S láskou

Julie

MSc. Juliana 'Julie' Kerestešová je vyhľadávaná coachka, podnikateľka, investorka a generálna riaditeľka Ocean Coaching s.r.o., zaoberajúca sa výskumom v oblasti neurovedy a mozgovej plasticity. Julie prostredníctvom jej najnovšieho kurzu Oceán Hojnosti pomáha ľuďom na Slovensku a v Českej republike dosiahnuť finančnú nezávislosť a inšpiruje ich k tomu, aby sa stali tou najlepšou verziou seba samých. Viac o Julie sa dozviete tu >> . Pochopte svoju myseľ a  objavte 4 praktické techniky na odstránenie vnútorných finančných blokov a prekonávanie strachu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Podmienky ochrany súkromia