15 NADČASOVÝCH PRÁVD

Vezmite si ich všade so sebou!

1. Vždy míňajte menej, ako zarobíte – váš život bude oveľa jednoduchší a menej stresujúci.

2. Najprv zaplaťte sebe samému! – aspoň hodinu denne zo svojho príjmu – počas svojho života odpracujete 90 000 hodín, skúste si ponechať aspoň hodinu svojho denného príjmu a uvidíte zmenu vo svojom štandarde.

3. „Rozpočet“ je častokrát zbytočný! – jeho vytvorenie môže zabrať veľa času a budete len frustrovaný, ak zlyhá – namiesto toho zautomatizujte svoj finančný život. Keď je to automatické, nemôžete zlyhať.

4. Buďte investorom, nie dlžníkom – investori bohatnú, dlžníci zostávajú chudobní.

5. Kúpte si dom, nebuďte podnájomník. Podnájomníci zostávajú chudobní – vlastníci domov a prenajímatelia budujú bohatstvo.

6. Nepožičiavajte peniaze priateľom ani rodine (prídete o oboch) – a nie ste banka!

7. Nikdy neinvestujte do vecí, ktorým nerozumiete. Ak vám investíciu nemožno vysvetliť na jednom papieri, je to príliš komplikované!

8. Investujte dlhodobo – budovanie bohatstva môže trvať desaťročia, nie dni.

9. Nikdy neinvestujte na maržu – môže vás to zruinovať, ak sa niečo pokazí.

10. Niektorí hovoria, že „táto doba je iná“,… nikdy nie je iná! Veci fungujú, kým nefungujú. Nikdy nevsádzajte svoje živobytie na jednu kartu, môžete ho prehrať (tj. nikdy neinvestujte všetky vaše finančné prostriedky na 1 obchod – trade).

11. Akonáhle sa stanete bohatým – zostaňte bohatým! Stojí veľa začať odznova (opýtajte sa kohokoľvek, kto tak musel urobiť).

12. Dávajte! – pretože čím ste štedrejší, tým viac dostávate a tým viac rastiete – a robíte svet lepším miestom.

13. Nikdy sa nevzdávajte. Bez ohľadu na to, čo sa stane, bez ohľadu na to, koľkokrát zlyháte, pamätajte, pokiaľ vstanete a skúsite to znova, neprehrali ste!

14. Zložené úročenie je skutočne zázrak, ktorý funguje, keď ho robíte. Ušetrite 10 EUR denne pri 10% úroku, a za 40 rokov budete mať 1 897 244 EUR. Zarobte polovicu z toho, a budete mať takmer pol milióna. Budete na tom oveľa lepšie, ako keby ste nešetrili. Vaše staršie ja sa vám poďakuje!

15. Aby ste našli peniaze na sporenie a investovanie, musíte nájsť svoj „Kávový Faktor“. Kávový faktor je jednoduchá metafora, ktorá vás inšpiruje, aby ste si uvedomili, že ste bohatší, než si myslíte, a malé sumy peňazí, ktoré zbytočne míňate môžu zmeniť váš život – ak ich investujete!

Viac o tom hovoríme aj v našom programe Oceán Hojnosti – viac o programe si môžete prečítať tu.

Tieto pravdy som rokmi zozbierala vďaka mojim koučom a mentorom. Pokojne ich pošlite ďalej. Napríklad Peter Lynch, geniálny peňažný manažér z Fidelity, si určite zaslúži ocenenie za bod č. #7.

Pamätajte, že toto je dialóg a nie monológ, tak tiež neváhajte pridať do komentárov nižšie všetky pravdy, ktoré ste sa naučili vy! Tešíme sa na vaše postrehy 🙂

Učme sa jeden od druhého!

S láskou

Julie 🙂

MSc. Juliana 'Julie' Kerestešová je vyhľadávaná coachka, podnikateľka, investorka a generálna riaditeľka Ocean Coaching s.r.o., zaoberajúca sa výskumom v oblasti neurovedy a mozgovej plasticity. Julie prostredníctvom jej najnovšieho kurzu Oceán Hojnosti pomáha ľuďom na Slovensku a v Českej republike dosiahnuť finančnú nezávislosť a inšpiruje ich k tomu, aby sa stali tou najlepšou verziou seba samých. Viac o Julie sa dozviete tu >> . Pochopte svoju myseľ a  objavte 4 praktické techniky na odstránenie vnútorných finančných blokov a prekonávanie strachu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Podmienky ochrany súkromia

  • Ako odstránim vnútorné bloky a prekonám strach? Začnite E-BOOKOM ZDARMA:

  • E-book: Voda, čo ma drží finančne nad vodou

    4 základné techniky, ktorými odstránite svoje vnútorné finančné bloky a prekonáte svoj strach

  • NAJNOVŠIE ČLÁNKY
  • KATEGÓRIE
  • Stretneme sa na FB: